Diety

Diety to ważny obszar działalności naszego cateringu, dlatego wszystkie wykluczenia pokarmowe traktujemy z wielką starannością.

Zaczynamy od przygotowania zbilansowanego jadłospisu, uwzględniając wszystkie potrzeby dzieci. Wszystko po to, aby każde dziecko otrzymało pełnowartościowy posiłek pomimo wykluczenia niektórych składników.

Następnie przygotowujemy dania w oparciu o wskazania medyczne dbając o to, aby były zbliżone wyglądem do dań z diety standardowej. Starannie opisujemy wszystkie diety, aby mieć pewność, że trafią one do odpowiedniego dziecka.

W Zielonym Talerzyku oprócz głównej diety standardowej przygotowujemy również: dietę bezmleczną, bezjajeczną, wegetariańską i bezglutenową.

Diety catering Zielony Talerzyk
Diety catering Zielony Talerzyk Kraków

Dieta bezmleczna uwzględnia wykluczenie mleka krowiego i jego pochodnych. W Zielonym Talerzyku mleko zastępowane jest wysokiej jakości napojami roślinnymi, jogurtami i serami wegańskimi wzbogaconymi w wapń i witaminy. Dzięki temu są one pełnowartościowym odpowiednikiem mleka.

Dieta bezjajeczna wyklucza stosowanie jaj oraz wszystkich produktów, które w swoim składzie zawierają białko i żółtko jaja kurzego. W cateringu stosujemy naturalne zamienniki jajek w zależności od tego, jaką potrawę chcemy przygotować. Dzieci na tej diecie mogą cieszyć się smakiem ciast, babeczek czy naleśników, mimo tego, że nie zawierają w składzie dodatku alergizujących jaj.

‌Dieta wegetariańska polega na wyeliminowaniu mięs i ryb. W Zielonym Talerzyku zastępujemy je pełnowartościowymi, bogatymi w białko roślinne nasionami roślin strączkowych (soczewica, różne odmiany fasoli, ciecierzyca) oraz ich pochodnymi takimi jak tofu.

Dieta bezglutenowa wyklucza używanie produktów zawierających gluten czyli mieszaninę białek pszenicy, jęczmienia, żyta czy owsa. W cateringu stosujemy naturalnie bezglutenowe produkty takie jak komosa ryżowa, kasza gryczana, kasza jaglana, babka płesznik, ryż czy kukurydzę.

Tworzymy własne mieszanki bezglutenowych mąk, które stosujemy do produkcji. Każdą z typowo mącznych potraw takich jak naleśniki, pierogi czy różnego rodzaju ciasta przygotowujemy własnoręcznie z dbałością o podobny wygląd do standardowej wersji.

W zależności od wskazań medycznych możliwa jest także dieta indywidualna uwzględniająca wykluczenia konkretnych produktów w diecie dziecka m.in cytrusów, orzechów czy kakao.

Dieta żłobek Zielony Talerzyk Kraków

Poznaj nasze jadłospisy

Standardowa

Dieta standardowa

Bezglutenowa

Dieta bezglutenowa

Wegetariańska

Dieta wegetariańska

Bez mleka i jajek

Dieta bezmleczna