Nasza oferta

Na każdym etapie życia warto zawalczyć o zdrowe nawyki żywieniowe, dlatego nasza oferta skierowana jest dla dzieci w różnym wieku. Oferujemy pełne wyżywienie w postaci  5 odżywczych posiłków dziennie, które przygotowujemy uwzględniając indywiduane potrzeby dzieci w żobkach i przedszkolach.

W ramach śniadania serwujemy codziennie dwa rodzaje pieczywa oraz dwa rodzaje dodatków – sami pieczemy wędlinę i pasztet. Samodzielnie przygotowujemy: pasty serowe, pasty rybne z łososia, makreli lub tuńczyka, powidła, czy zdrową a’la nutellę.

Raz w tygodniu serwujemy zupę mleczną z pełnoziarnistymi kaszami: owsianą, orkiszową, jaglaną. Smażymy jajecznicę lub pieczemy frittatę. Do każdego śniadania serwujemy inne warzywo, a do picia podajemy herbatę na bazie naturalnego suszu owocowego lub napój mleczny.

Catering dla żłobka Zielony Talerzyk Kraków
Catering dla przedszkoli Kraków Zielony Talerzyk

Doceniamy sezonowość, dlatego na drugie śniadanie oferujemy codziennie inny owoc zgodny z kalendarzem rolniczym.

Nasze zupy to treściwe wywary mięsne lub warzywne z dodatkami takimi jak kasza, ziemniaki lub makaron. W naszym menu są również zupy kremy z domowymi grzankami lub groszkiem ptysiowym.

Dania główne to znane i lubiane przez dzieci potrawy w zdrowszej odsłonie. Przygotowujemy kotleciki, pulpety, gulasze, naleśniki oraz własne pierogi! Serwujemy zdrową rybę: Mirunę lub Dorsza. W naszej kuchni nie smażymy potraw na głębokim tłuszczu.

Nasze podwieczorki to domowe ciasta z owocami, sałatki warzywne z pieczywem, pełnoziarniste muffiny, domowa pizza czy probiotyczne koktajle z dodatkiem chia lub siemienia lnianego.